Az „alkotó” fogalmával azt jelöljük, aki képes a saját valóságát tudatosan megteremteni. A valóság csak arra vár, hogy megteremtsük.
Castaneda: Az, hogy a racionális emberek olyan rendíthetetlenül ragaszkodnak a saját énképükhöz, biztosítja feneketlen tudatlanságukat. Például figyelmen kívül hagyják azt a tényt, hogy a samanizmus nem varázsigékből és hókuszpókuszokból áll, hanem abból a szabadságból, hogy nem pusztán a magától értetődőnek vett világot érzékeljük, hanem minden mást is, ami emberileg lehetséges. A köznapi emberek reszketnek a szabadság lehetőségétől. Pedig a szabadság ott van bennük, csak a kisujjukat kellene kinyújtaniuk érte.
A modern kvantumfizika megmutatta, hogy nincsenek eleve adott tények, csak általunk teremtett valóságok. Gondolataink és hiedelmeink révén folyamatosan megteremtjük és alakítjuk saját valóságunkat, még ha ennek sokszor nem is vagyunk tudatában.
A valóságot eleve saját szűrőnkön keresztül tapasztaljuk meg; saját gondolatainkat, elvárásainkat vetítjük ki rá. Egy látszatvilággal állunk szemben, melyet ugyanakkor folyamatosan létre kell hoznunk. Életünket egyfajta transzállapotban éljük, nem pedig az alkotás tudatos állapotában, hisz sejtelmünk sincs arról, mit jelent a valóság, és hogyan hozzuk azt létre életünk minden pillanatában.
A „valóság” a lehetőségek végtelen tárháza, mely fölött mi hozzuk meg a döntéseket.
• Hogyan alakult volna az életed, ha bizonyos kérdésekben másképp döntöttél volna?
• Mi történt volna, ha bizonyos helyzetekben több bátorságod lett volna, és a szívedre hallgatni?
Miért élsz úgy, ahogyan most élsz? Meg tudod ezt változtatni? Mi történne, ha az élete utazás lenne, neked pedig meg kellene változtatnia a helyjegyfoglalását?
Hagyatkozz a képzelődre. Képzeld el a határtalan lehetőségeket, melyek mindig is elérhetők voltak számodra – miért döntöttél hát mégis úgy, ahogy döntöttél?
Akárhogy történt is, itt és most újraírhatod az életét!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: